„ŚPIEWAJĄCA PIPI” – PREMIERA OPERY W ECM K.PENDERECKIEGO W LUSŁAWICACH.

We wtorek 13 czerwca w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, 59 uczniów naszej szkoły miało okazję  uczestniczyć w próbie generalnej opery „Śpiewająca Pippi” na motywach powieści Astrid Lindgren „Pippi Langstrumpf”. Muzykę skomponowała Renate Stivarina, kierownictwo muzyczne objął Waldemar Groń, libretto napisała i operę wyreżyserowała Dominika Czarnecka, a scenografię stworzył Damian Styrna. Dwuaktowa opera przygotowana przez uczniów Szkoły Muzycznej  I stopnia w Domosławicach, będąca ich premierą dyplomową, dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń muzyczno-teatralnych. Można było posłuchać m.in. pięknej uwertury w wykonaniu orkiestry ( z Grzegorzem Gancarkirm – uczniem naszego gimnazjum – w składzie – sekcja rytmiczna ), profesjonalnych głosów solistów m.in. sopranistek Anny Wilk, Eweliny Szybilskiej oraz mezzosopranistki Magdaleny Niedbała – Solarz , chóru, zobaczyć ciekawe sekwencje rytmiczno-taneczne, a przede wszystkim zaprzyjaźnić się z pełną temperamentu i zadziorną postacią głównej bohaterki przedstawienia. Dla naszych uczniów była to niecodzienna okazja kontaktu ze sztuką przez duże „SZ”, którą warto w przyszłości powtórzyć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.