Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej.

„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska”. Słowa Wincentego Witosa były mottem osiemnastej edycji Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej zorganizowanej przez PTG „Sokół – Świat Pracy” w Tarnowie. Przegląd wpisał się na stałe w obchody święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku tematyka prezentowanych utworów dotyczyła działalności wszystkich ustanowionych przez Sejm RP patronów 2017 roku, a w szczególności dwóch spośród nich: marszałka Józefa Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszki. Obaj bohaterowie narodowi walczyli o suwerenność Polski, a marszałek Józef Piłsudski poprzez swoją działalność po 1918 roku przyczynił się również do rozwoju gospodarczego i umocnienia znaczenia Polski w Europie. Rok 2017 jest również Rokiem Rzeki Wisły, bowiem 550 lat temu w wyniku postanowień II pokoju toruńskiego Polska uzyskała panowanie nad całym biegiem żeglownej Wisły

  Nawiązując do powyższych wydarzeń, uczestnicy przeglądu  zaprezentowali się  w różnych kategoriach wiekowych. W finale, który odbył się 3 maja 2017 roku na deskach Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julia Bagińska  z klasy III gimnazjum, która otrzymała wyróżnienie w kategorii wokalno-  instrumentalnej i  uczennica klasy IV szkoły podstawowej, Magdalena Krupska  nagrodzona  III miejscem  za interpretację wiersza
L. J. Kerna ,, Wisła”.

   Julii i Magdzie  gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.